Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhy potkanů

11. 1. 2009


Sphynx Tito potkani jsou po celém těle lysí, avšak výraznou vadou by byla absence fousů.  Samice sphynxů nejsou většinou schopny odchovávat mláďata, cca v 95% případů nemají mléko. Jejich děti je nutné podkládat právě kojícím osrstěným samicím. Trpí celou řadou problémů, mnoho jich již v prvním roce života oslepne, dvou let se dožívají pouze vzácně.

(Falinek od Evči Drimlové- ze srazíku)

 

Patchworks Potkánkům s touto srstí neustále vypadává a zase narůstá strst v ostrůvcích po celém těle.

(Sviňák od Evči D.-ze srazu)

Rex Mají delší, hrubší, zvlněnou srst, jež není k tělu přilehlá jako u standardních potkanů, nýbrž od těla odstává, jako by zvířata byla neustále naježená. Taktéž fousky jsou pokroucené.

(Fibie a její dcera Candy - obě rex)

 

Double rex Neboli dvojitý rex je bezsrstý potkan, narozen jako potomek dvou rexů. Srst podobná kudrnaté (rex), celý život,ale potkánek vylínává a zase obrůstá. Jeho podobná varianta se jmenuje patchwork...

(Dirk od Lemonky -z krytí)

 

Fuzz Potkánci, mající většinou po celém těle jemnou, řídkou srst, působící sametovým dojmem, velice příjemnou na dotek. Fousky jsou krátké, zakroucené.

(Samice od Zuzky H.- z alba co jsme jí fotila na web)

 

Satin Teprve nedávno byli vyšlechtěni takzvaní saténoví potkani. Jsou celosvětově vzácní, běžně se vyskytují pouze v USA, jinak se s nimi setkáte zřídka.Srst je hladká a jemná, zářivá a lesklá, mají daleko lesklejší srst než ostatní potkani. Nejvíce saténových genů mají potkani v Austrálii, jejich srst je mnohem jemnější než potkani v Evropě.

(Modrý z chovu Sajmy- když jsem jí ho hlídala)

Harley

Srst těchto potkanů je podobná jako u varianty Rex ale mnohem hustší a odstávající srst,tuto variantu rozšiřuje chovná stanice LMG rattery-adresa je v odkazech.

(1.Harley potkan ,obrázek převzat z ChS LMG)

 

Velveteen Mají srst velmi jemnou ,hustou na dotek působící jako vata. Netvoří však kudrlinky jako u Rex ,ale větší vlny.Na foto vypadají jako rex poznají se dotekem ,jsou velmi jemní a hladcí.

(Samec od Lízy- z návštěvy u ní)

Manx Bezocasí tailless, neboli manští potkani.Osobně si myslím že by tito potkani neměli být množeni(kvůli absenci ocasu nemohou udržovat rovnováhu). V Německu je kvůli letalitě faktoru jejich chov, stejně jako chov sphynxů, zakázán.

(miminko od Beris- foto od Beris)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentář

(Michaela Dvořáková, 5. 4. 2012 16:39)

Moje máma by mi chtěla pořídit potkana který je po celém těle lysý.Je to pravda že se dožívají maximálně dvou let?